Επιστροφή στην Ιρλανδία φόρουμ

Πληροφορίες για Ιρλανδία

Δημοσιεύτηκε σε φόρουμ Ιρλανδία

Είμαστε ο Γιώργος και η Βασιλική, είμαστε αρραβωνιασμένοι και επιθυμούμε να μεταναστεύσουμε από την Ελλάδα στην Ιρλανδία. Έχουμε ξεκινήσει να ψάχνουμε εργασία, υπάρχει κανείς ο οποίος θα μπορούσε να δώσει κάποιες συμβουλές ή ακόμη και να προτείνει κάποιες θέσεις εργασίας? Η μητρική μας γλώσσα είναι τα ελληνικά, γνωρίζουμε και οι δύο Αγγλικά. Γνωρίζω Γαλλικά και έχω ειδικότητα πολυμέσων πληροφορικής και ο αρραβωνιαστικός μου έχει επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης. Οποιεσδήποτε συμβουλές είναι ευπρόσδεκτες. Η πρώτη μας σκέψη είναι να πάμε στο Wicklow ή στα περίχωρα του Δουβλίνου.

Πηγαίνετε στο προφίλ του Διαγραμμένος χρήστης

  • Δημοσιεύτηκε από  σε φόρουμ Ιρλανδία 

    Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν δουλειές Greek speaking στην Ιρλανδία? Επίσης ποιες πόλεις είναι σχετικά πιο φθηνές από άποψη ενοικίων σπιτιών? Ευχαριστώ!

  • Δημοσιεύτηκε από  σε φόρουμ Ιρλανδία 

    Για να δούμε.. λοιπόν παιδιά κι εγώ το σκέφτομαι για Ιρλανδία και είμαι στην φάση του Job-Hunting.
    Υπάρχει μια πιθανότητα για το Ennis Co. Clare (ναι δεν είναι Δουβλίνο... μάλλον μικρή εως πολύ μικρή πόλη θα το έλεγε κανείς...) αλλά να δούμε. Ακόμα δεν έχω κάτι solid.

    Αυτό που δεν βρίσκω πάντως και θα ήθελα, είναι ένα πιο οργανωμένο forum ελληνικής κοινότητας για την Ιρλανδία.
    Ακόμα κι εδώ, λίγα πράγματα.

Δημοσίευση νέας απάντησης